Loading...

صادرات حوزه چاپ توسعه می یابد

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت با ایجاد فضای امن و مناسب و برقراری ارتباطات با سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه زمینه توسعه صادرات در حوزه چاپ را فراهم می کند.

صادرات حوزه چاپ توسعه می یابد

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، علی جنتی روز سه شنبه در مراسم پانزدهمین جشنواره صنعت چاپ در تالار وحدت افزود: آن دسته از افراد پیشکسوت و فعالان حوزه صنعت چاپ که توان فعالیت در این عرصه را دارند می توانند با توجه به وضعیت منطقه و توان کشور از این فرصت بهره وری کنند.


وی اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنان فرهنگی خواهان ادامه هر گونه همکاری با اهالی حوزه چاپ در این زمینه هستند.


وی با اشاره به توانمندی های کشور ادامه داد: هم چنین صنعت چاپ باید خود را با شرایط پساتحریم آماده کند و هدایت هوشمندانه سرمایه گذاری ها و انتقال فناوری ها به کشور در این حوزه مهم است.


به گفته جنتی باید توجه جوانان با استعداد کشور را که بارها هوش و ذکاوت آنها به رخ جهانیان کشیده شده به صنعت چاپ جلب کرد و با تجهیزات مدرن به کارهای تولیدی پرداخت .


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: باید با بهره گیری از بیوتکنولوژی، فناوری های هسته ای و داشتن برنامه ریزی و حمایت مناسب در صنعت چاپ شاهد رشد باشیم.


جنتی با بیان اینکه با رفع تحریم های اقتصادی دولت در حوزه چاپ شتاب بیشتری خواهد داشت اظهار داشت: از هر گونه پیشنهاد در این صنعت استقبال می شود و هم چنین اقتصاد مقاومتی الگوی مناسب برای رشد و توسعه کشور است که می خواهیم تشکل های صنفی جلساتی را برای همفکری برگزار کند و وزارت ارشاد آمادگی هر گونه همکاری دراین زمینه را دارد.


ارسال نظر

نام
ایمیل ضروری
وب سایت / وبلاگ
پیغام ضروری
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
کد مقابل را وارد کنید ضروری
اگر کد خوانا نیست اینجا را کلیک کنید